River Flow Finesse - rzeczna finezja.

Opublikowany przez: Tomasz Klimek

Jesteś na Mikado / Testy

Udostępnij artykuł na:

May 6, 2020

River Flow Finesse - rzeczna finezja.

W nadchodzącym roku firma Mikado przygotowała masę nowości, które z całą pewnością zaspokoją gusta szerokiej braci wędkarskiej. Wśród wielu ciekawych nowinek znalazła się także seria spinningów dedykowanych do łowienia w rzekach. River Flow, bo taką nazwę noszą wspomniane wędki, stanowi seria siedmiu spinningów o różnorodnym przeznaczeniu - od lekkich spinningów rzecznych, aż po ciężki kij trociowo-łososiowy.
Na początku sezonu miałem przyjemność testowania jednej wędki z tej serii, spinningu River Flow Finesse. Na początek trochę danych technicznych. River Flow Finesse występuje w dwóch długościach, 2.65m, i 2.85m oraz masie wyrzutu 3-15g. Osobiście łowiłem krótszym modelem i właśnie na nim chciałbym skupić uwagę w poniższym tekście. Wędzisko to zostało wyprodukowane z wysoko modułowego grafitu. Pierwsze wrażenie po wzięciu spinningu do ręki, to jego lekkość. Wędka przy swojej długości waży zaledwie 136g. Spinning uzbrojony został w dziesięć wysokiej klasy, bardzo lekkich przelotek firmy Sea Guide. Omotki są zielone z wstawkami ze złotej nici. Jakość ich położenia jest na bardzo dobrym poziomie. Ponadto, wędzisko zostało wyposażone w wysokiej klasy uchwyt do kołowrotka, także firmy Sea Guide w rozmiarze 16. Rękojeść została wykonana z korka z wstawkami z korkogumy, które znacząco podnoszą estetykę całości dolnika. Dolny korek ma 30 centymetrów, górny 6.5 centymetra, cała rękojeść mierzy zaś 47 centymetrów. Dodatkowo, wędzisko wyposażone zostało w uchwyt do zaczepienia przynęty. Akcję wędziska określiłbym jako fast. Ugięcie progresywne, pod narastającym obciążeniem kij przechodzi w głęboką parabolę. Przeznaczeniem wędziska jest połów średniej wielkości ryb, takich jak jazie, klenie, pstrągi a także okonie.

imageRiver Flow Finesse 265 3-15g

 

imagebardzo lekkie jednostopkowe przelotki Sea Guide

 

imagewysokiej jakości uchwyt firmy Sea Guide

 

imageestetycznie wykonana korkowa rękojeść w połączeniu z korkogumą

Teraz przejdźmy do tego jak wędzisko wypadło w testach. River Flow idealnie sprawdził się na dużych rzekach pstrągowych. Łowienie w dół rzeki, "pod prąd" szczególnie na początku sezonu bardzo często wymusza stosowanie dłuższych wędzisk. Także podczas łowienia w poprzek nurtu, po łuku bardzo dobrze operuje się wspomnianym wędziskiem. Kij bardzo dobrze pracuje pod pstrągowym woblerem długości 5-6cm, obrotówką w wielkości 1-2 i niewielkimi pstrągowymi wahadłówkami. Bardzo dobrze łowiło mi się także streamerami na kilku gramowych czeburaszkach. Kijek ten świetnie sprawdził się także na średnich i dużych rzekach nizinnych. Ciekaw byłem jak wędzisko zachowa się przy współpracy z mniejszymi wabikami, przeznaczonymi do łowienia kleni, jazi, czy okoni. Bez obaw, wędzisko posiada na tyle delikatną i subtelną szczytówkę, że bez problemu obsłuży nieco mniejszy zakres przynęt, przeznaczony do łowienia tych gatunków ryb. Małe 2-3cm woblery, wirówki 0 i 1, czy niewielkie gumki na kilkugramowych główkach bardzo ładnie współpracują z tym spinningiem, a zastosowanie cienkiej plecionki z przyponem z fluorocarbonu zdecydowanie poprawia komfort łowienia. River Flow Finesse nadaje się także do łowienia na dużych rzekach nizinnych, na popularnych opaskach, przelewach, czy rafach. Można co prawda pokusić się w tym wypadku o jeszcze dłuższy model 285, ale długość 265 jest moim zdaniem w wystarczająca, a przy tym bardziej uniwersalna. I właśnie uniwersalizm cechuje wspomniane wędzisko. Jeśli więc lubimy wędrówki wzdłuż naszych ulubionych rzek, nie chcemy przy tym nosić zbędnego balastu w postaci kilku wędzisk i kilogramów sprzętu to śmiało powinniśmy sięgnąć po River Flow Finesse 265. Zapewniam, że nie będziecie rozczarowani.

Do zobaczenia nad wodą!

Tomasz Klimek

Tematyka: spinning, rzeka,

Udostępnij artykuł na:

Polecane produkty

River Flow Finesse

River Flow Finesse

River Flow Fineese to wędka stworzona do połowu kleni, jazi, pstrągów oraz okoni w rzekach. Klasowe komponenty, szybka akcja, progresywne ugięcie oraz duży zapas mocy, może sugerować zastosowanie tej wędki również do lekkiego połowu boleni oraz brzan.
wróć do listy
bannery
bannery
AOE
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner