Upalna zasiadka na wodzie PZW

Opublikowany przez: Maciej Szewczuk

Jesteś na Mikado / aktualności

Udostępnij artykuł na:

July 1, 2020

Upalna zasiadka na wodzie PZW

Nie od dziś wiadomo, że czerwiec jest miesiącem, który potrafi przynieść piękne okazy w naszej karpiowej przygodzie. Jest to czas, kiedy ryby przygotowują się do tarła i waga wielu egzemplarzy może przyprawić o zawrót głowy.
Moje plany na przedłużony weekend dawno się skrystalizowały i pozostało tylko czekać. Przy odrobinie szczęścia miałem zamiar spędzić 3 doby na wodzie PZW.
5 dni przed wyjazdem przystąpiłem do przygotowania kukurydzy - moczenie i gotowanie kilku kilogramów ziaren zajęło mi trochę czasu. Do arsenału zanętowego zapakowałem również niezawodne orzechy tygrysie i sprawdzone kulki.
Pakowanie sprzętu przypadło na środę wieczorem, a w czwartek rano byłem już w drodze nad wodę.
Do położenia zestawów wybrałem oddalone o 90 m miejsca przed pasem trzcin. Dno obfitowało w lekki muł z wyraźnymi twardszymi placami.

image

Po wysondowaniu i oznaczeniu stanowiska zdecydowałem jakich przyponów i przynęt użyję. Wybór padł na haki Wide gape rozmiar 2 oraz Terrority Musa rozmiar 2. Do zawiązania przyponu Ronnie Rig użyłem testowanego fluorocarbonu o wytrzymałości 50lb oraz bardzo przydatnego do tego Ronnie rig Swivel, który dostępny jest w ofercie od tego roku. W celu poprawnego ułożenia zestawu na dnie zastosowałem masę dociążającą. Za przynęty posłużyły kulki popup oraz orzech tygrysi.

image

Woda znajduje się w ogólnie dostępnym miejscu zatem upały zachęciły kąpiących się mieszkańców okolic, a stabilność ciśnienia oraz wysoka temperatura zwiastowały nocną aktywność ryb. Godzina 3:30 przyniosła upragniony odjazd i po kilku minutowej walce do podbieraka udało się zapakować pięknego dzikiego karpia. Wstępne ważenie dało wynik 11,5 kg co mnie bardzo ucieszyło. Rybę delikatnie umieściłem w miękkim worku i ponownie wywiozłem zestaw w miejsce, z którego było branie. Poranek okazał się bardzo słoneczny i ciepły, dlatego przystąpiłem do uwiecznienia okazu na zdjęciach.

image

Po serii fotek ryba odzyskała wolność, a ja zabrałem się za zasłużone śniadanie.

image

Dzień był bardzo upalny, starałem się unikać słońca i żaru, który lał się z nieba. W celu zapewniania sobie rozrywki zabrałem książkę, nad której lekturą spędzałem wolny czas.
Wieczorem znowu nastał spokój, dlatego przewiozłam zestawy, zanęciłem przed zmierzchem i oczekiwałem na kolejne branie. Noc była cicha i bardzo ciepła. O 6:00 rano obudził mnie piękny, ciągły dźwięk sygnalizatora.
Ponownie hol zakończył się powodzeniem i piękny karp zagościł w podbieraku. W oczekiwaniu na lepsze światło i fotografa rybę tymczasowo umieściłem w worku Territory.

image

Około 9:00 przybył Wojtek i uwieczniliśmy moją zdobycz na zdjęciach.

image
image

Odpowiedni i bezpieczny sprzęt, w tym mata, worek i podbierak, pozwoliły wypuścić rybę w świetnej kondycji, a ja wzbogaciłem się o kolejne fotki okazów, oraz cenne doświadczenia z zasiadki.

Czas miałem jeszcze do niedzieli, lecz upał z dwóch poprzednich dni dał mi się mocno we znaki, dlatego zebrałem się do domu i już planuję kolejną zasiadkę.

Pozdrawiam
Maciej Szewczuk

 

Udostępnij artykuł na:

Polecane produkty

Territory Wide Gape

Territory Wide Gape

Haczyk, pierwszy element zestawu w drodze do złowienia ryby. Od jego jakości uzależnione jest pewne zacięcie ryby i późniejszy udany hol.Haki Territory, niesamowicie ostre, wykonane z japońskiej stali, która da wam spokój podczas holu każdej ryby. Dostępne w czterech wariantach, co pozw...
Territory Musa

Territory Musa

Haki, które z powodzeniem możecie stosować na najbardziej wymagających łowiskach. Niesamowicie ostre, wykonane z japońskiej stali, która da wam spokój podczas holu ryby życia. Dostępne w czterech wariantach, dzięki czemu jesteście w stanie skonstruować każdy rodzaj przyponu. Pokryte teflonem, sprawd...
Ronnie Rig swivel AMA02-035

Ronnie Rig swivel AMA02-035

Specjalistyczny krętlik karpiowy przeznaczony do konstrukcji zestawów typu Ronnie Rig. Wymiary i profil krętlika zostały perfekcyjnie dobrane do oczka haka karpiowego, dzięki czemu montaż zestawu z kulką pływającą jest niezwykle prosty i nader skuteczny.
Masa dociążająca tungsten AMC-020

Masa dociążająca tungsten AMC-020

Niezbędna podczas produkcji przyponów karpiowych, plastyczna masa dociążająca, którą można formować i przyczepiać w dowolnym miejscu na przyponie. Świetny i szybki sposób na wyważenie przynęt pływających i poprawę działania przyponów karpiowych.
Worek karpiowy Carp Fine Line IS14-R702

Worek karpiowy Carp Fine Line IS14-R702

Każdy, kto łowi ryby w nocy doskonale wie jak ciężko o dobrą sesję zdjęciową. Właśnie dlatego powstały specjalistyczne worki karpiowe, które umożliwiają bezpieczne przechowanie ryby do rana. Oprócz tego są one wymogiem na wszystkich zawodach karpiowych. Na których obowiązują jasne przepisy, jeden wo...
Worek do ważenia Carp Territory IS14-R704

Worek do ważenia Carp Territory IS14-R704

Usztywniany worek do ważenia i przetrzymywania złowionych ryb, wyposażony w pływaki, wzmocnienia i niezbędne uchwyty. Duży i mocny suwak z zabezpieczeniem, gwarantuje bezpieczne przechowywanie okazu, a dodatkowe odpływy – precyzyjne ważenie.
Mata IS14-R615

Mata IS14-R615

Profesjonalna mata karpiowa typu wanienka, wyposażona w wysokie, miękkie i grube ścianki, odpływy wody oraz wyjmowany materac, ułatwiający transport. Mata zapewnia bezpieczeństwo złowionym okazem i jest obowiązkowym wyposażeniem etycznego karpiarza.
wróć do listy
bannery
bannery
AOE
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner