Sygnalizatory M-BITE

Opublikowany przez: Wojciech Młynarczyk

Jesteś na Mikado / aktualności

Udostępnij artykuł na:

January 27, 2021

Sygnalizatory M-BITE

M-Bite to projekt sygnalizatorów elektronicznych, który narodził się w mojej głowie już 2019 roku. Jako osoba odpowiedzialna za rozwój działu karpiowego, miałem obowiązek przekuć pomysł w fizyczny produkt, który nie tylko będzie działał, ale pozytywnie zaskoczy wszystkich potencjalnych użytkowników. Bazując na własnych doświadczeniach, oraz 7 latach w handlu produktami karpiowymi różnych marek, opracowałem szkic specyfikacji i pierwsze rysunki gotowych urządzeń. Ideą całego przedsięwzięcia było stworzenie zestawu sygnalizatorów, łączących wszystkie najważniejsze cechy, jakie spotkać można w produktach tego typu. Design natomiast miał być nietuzinkowy i ściśle związany z marką. Współpracując z zespołem grafików i inżynierów, dopracowałem wszelkie szczegóły, zarówno od strony technicznej jak i wizualnej. Tak powstały sygnalizatory M-Bite, których testy trwały cały rok 2020, tylko po to, aby na półki sklepowe trafił pełnowartościowy produkt, deklasujący konkurencję w podobnym przedziale cenowym.
Charakterystykę tej nowości zacznijmy od samego początku, czyli tzw. unboxingu. Sygnalizatory sprzedawane są jako zestaw, w skład którego wchodzą 3 indykatory, bezprzewodowa centralka, baterie oraz smycz. Całość zapakowana jest w elegancką walizkę z piankowym wypełnieniem.

image

Materiał, z którego wykonana została obudowa sygnalizatorów charakteryzuje duża wytrzymałość i wykończenie gumowanym lakierem, znanym z produktów najwyższej półki. Wszystkie elementy są dokładnie spasowane, a klapki od baterii pewnie trzymają się w swoich kieszeniach.

image

Same indykatory wyposażone są w 3 pokrętła regulacyjne, których profil wystaje poza obrys obudowy. Takie rozwiązanie pozwala na szybką korekcję ustawień od zewnętrznej strony urządzenia, używając tylko jednego palca. Funkcje zmiany głośności, tonu lub czułości posiadają 6-stopniową skalę regulacji, sygnalizowaną zapalaniem się kolejnej lampki na linijce diodowej.

image

Czułość regulowana jest w dużym zakresie od 0,5 do 12 obrotów rolką, co odpowiada przesunięciu linki między 1 a 24cm. Taki skok umożliwia precyzyjne dopasowanie się do warunków na łowisku, zarówno w przypadku połowu na małym zbiorniku, jak i dużej, wietrznej zaporówce.
Oryginalny zasób tonów, począwszy od dźwięku przypominającego żabi rechot, po przeciągły pisk, pozwala dostosować urządzenie do preferencji użytkownika.
Głośność natomiast, regulowana jest od całkowitego wyciszenia, do poziomu, który zbudzi nawet największego śpiocha.

image

Sygnalizatory wyposażone są w diodową linijkę LED, określającą kierunek brania oraz poziom regulacji pokręteł. W przypadku brania od brzegu, diody zapalają się ku górze, przy braniu do brzegu – do dołu. Również wysokiej jakości głośnik posiada system rozpoznawania kierunku obrotu rolki, odpowiednio dostosowując ton dźwięku.

Oryginalne okno w kształcie logo producenta, umieszczone w centrum urządzenia, skrywa diodę reagującą na branie oraz pełniącą funkcję nocnego podświetlenia, uruchamianego dodatkowym położeniem włącznika na spodzie obudowy.

image

O takich dodatkach jak 20 sekundowa pamięć brania, czy wyjście pod podświetlany swinger, nie muszę wspominać bo jest to swego rodzaju standard.
Sygnalizatory zasilane są łatwo dostępnymi bateriami AAA, a elektronika urządzenia spełnia normy dotyczące wodoodporności, co gwarantuje poprawne działanie przy każdej pogodzie. Miałem okazję przetestować zestaw podczas letnich burz, sygnalizatory nie zawiodły i bez problemów informowały o nocnych braniach.

image


M-Bite’y wyposażone są we wkręcane snag ears’y, które perfekcyjnie trzymają wędkę podczas gwałtownych bocznych brań, oraz specjalne gumowe podkładki, chroniące blank przed zarysowaniem.

image

Zestaw zawiera 3 sygnalizatory z diodami w następujących kolorach – czerwonym, niebieskim i zielonym. Możliwe jest poszerzenie setu o dodatkowy – żółty indykator dostępny osobno.

Przejdźmy do centralki, która również została dopracowana w każdym szczególe. Pomijając nowatorski design, urządzenie posiada: 4 kolorowe diody sygnalizacyjne, odpowiadające poszczególnym indykatorom, przyciski regulacji głośności, funkcję wibracji uruchamianej przy całkowitym wyciszeniu urządzenia, dodatkową diodę słabego stanu baterii oraz uchwyt na smycz.

image

Najistotniejszym elementem w każdej bezprzewodowej centralce jest system przekazywania informacji, oraz zasięg pracy. M-Bite to profesjonalny sprzęt, który zapewnia transmisję sygnału 1:1, co oznacza, że jeden „pik” na indykatorze, to jeden „pik” na odbiorniku, oraz całkiem niezły, bo aż 200m zasięg, który tylko nieznacznie kurczy się w terenie zalesionym. Podczas testów na jednym z podwarszawskich zbiorników, GPS pokazał 180m, gdzie między sygnalizatorami a centralką, znajdowały się drzewa, krzaki i wysokie trawy, całkowicie zasłaniające stanowisko z wędkami. Oczywiście ton centralki dopasowuje się do tego ustawionego na sygnalizatorze.
Ostatnią funkcją, o której warto wspomnieć jest ostrzeżenie o niskim poziomie baterii. Zarówno sygnalizatory jak i centralka informują o potrzebie wymiany źródła zasilania, za pomocą diod sygnalizacyjnych.

image

Podsumowując, sygnalizatory M-Bite to dopracowany sprzęt zaprojektowany specjalnie dla wędkarzy. Wszystkie funkcje zostały przemyślne i przetestowane, a nowoczesny design plasuje produkt na najwyższej sklepowej półce. Biorąc pod uwagę atrakcyjną cenę, M-Bite to najlepszy wybór elektronicznych sygnalizatorów na rynku!

Udostępnij artykuł na:

Powiązane materiały

Sygnalizatory karpiowe M-BITE
27 January 2021

Sygnalizatory karpiowe M-BITE

Polecane produkty

Sygnalizator M-Bite Zestaw

Sygnalizator M-Bite Zestaw

M-Bite to najwyższej klasy sygnalizatory karpiowe w komplecie z centralką. Wyposażone w unikalny system sygnalizacji wizualnej, za pomocą podświetlanego logo i linii LED. Regulacja głośności, czułości, tonu i bezprzewodowa sygnalizacja 1:1.
Sygnalizator M-Bite

Sygnalizator M-Bite

Dodatkowy sygnalizator do topowego zestawu M-bite. Żółty kolor diod uzupełni cały set o czwarty sygnalizator, który możemy zaprogramować z centralką zestawu.
wróć do listy
bannery
bannery
AOE
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner