Surfcastingowy rok z Mikado

Opublikowany przez: Grzegorz Krężel

Jesteś na Mikado / aktualności

Udostępnij artykuł na:

November 27, 2019

Surfcastingowy rok z Mikado

Przyszedł czas na podsumowanie mojego wędkarskiego roku 2019. Ze względu na fakt, że miałem okazję uczestniczyć w tym sezonie w wielu zawodach rangi krajowej oraz światowej, chciałbym podsumować ten rok pod względem sportowym. A działo się naprawdę wiele…

Rok 2019 zaczął się bardzo ciekawie. Na samym jego początku dostałem propozycję dołączenia do grona testerów Mikado Fishing Team. Powiem szczerze, że długo się nad nią zastanawiałem, ponieważ nie wiedziałem do końca, jakie obowiązki pełni tester i czy im podołam. Koniec końców zdecydowałem się przyjąć propozycję. Szybko przekonałem się, że był to strzał w dziesiątkę. Trafiłem na grupę ludzi, dla których wędkarstwo to przede wszystkim ogromna pasja - czyli jestem u siebie.

image

W 2019 roku reprezentując klub Mikado Total Fishing, brałem udział w kilkunastu zawodach surfcastingowych. Najważniejsze z nich to Grand Prix Polski oraz Mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Z tych startów jestem bardzo zadowolony, ponieważ wygrałem obydwa GPP, a na MP zająłem 9 miejsce indywidualnie oraz 4-te drużynowo z moimi kolegami z klubu Mikado Total Fishing (Jurkiem i Stanisławem). Cały ten cykl pozwolił mi zająć 2 miejsce w klasyfikacji rocznej GPP i 1 miejsce w klasyfikacji 2-letniej do wyłonienia kadry PZW w surfcastingu seniorów.

image
image

Bardzo ciekawym, a jednocześnie nowym doświadczeniem dla mnie, był udział w zawodach, organizowanych w Grecji, gdzie udało mi się wygrać jeden sektor, a w klasyfikacji końcowej zająć 27 miejsce na 102 zawodników z 10 państw. Z udziałem także 10 państw, odbyły się zawody Grauvell Cup we Władysławowie, gdzie wraz z moimi kolegami Jurkiem i Stanisławem, jako Mikado Total Fishing, zajęliśmy 2 miejsce drużynowo. W tych zawodach, w klasyfikacji generalnej, indywidualnie zająłem 4 miejsce, w rankingu Polskim 1 miejsce, a w rankingu „Najlepszy z każdego kraju” - 3 miejsce. Brałem udział także w kilku zawodach towarzyskich, gdzie zająłem między innymi 1 i 4 miejsce.

image
image

Sezon wędkarski 2019 pod względem sportowym uważam za bardzo udany. Z pewnością zawdzięczam to długoletniemu doświadczeniu, umiejętnościom, ale także szczęściu, między innymi do losowania odpowiednich stanowisk. Innym ważnym aspektem jest sprzęt, który nie może zawieść. W tym roku, dzięki uprzejmości firmy Mikado, miałem możliwość łowienia na surfacstingowy sprzęt wędkarski właśnie tej marki. W moim ekwipunku znalazły się między innymi: wędka Surf Max, kołowrotki Litus i Rigo, plecionka Nihonto Octa Braid 0,16, żyłka Crystal Territory 0,22 oraz wiele drobnych akcesoriów do sufcastingu np. kulki wypornościowe, krętliki, nici elastyczne itp. Łowienie w morzu jest bardzo wymagające, dlatego musimy stawiać na takie wyposażenie, które bez problemu poradzi sobie z morskimi falami, prądami i silnym wiatrem. Tutaj nie ma miejsca na jakiekolwiek słabe punkty – tu trzeba stosować tylko i wyłącznie mocne uzbrojenie w sprzęt najwyższej jakości. Muszę przyznać, że zestawy od Mikado wyśmienicie sobie radziły, nawet w najtrudniejszych warunkach. Obdarzyłem je wielokrotnie ogromnym zaufaniem i ani razu się nie zawiodłem. Już teraz zabieram je w przyszłość, na kolejne wyprawy w nadchodzącym roku.

image

Wracając do podsumowania. Jeszcze raz podkreślę, że jestem bardzo zadowolony z kończącego się sezonu. Uważam, że przepracowałem ten rok solidnie, a osiągnięte wyniki są dla mnie najlepszą satysfakcją.

Kończąc, chcę podziękować za współpracę firmie Mikado, która dba, abyśmy mieli wszystko, co najlepsze do wędkowania. Dziękuję także kolegom z drużyny "Mikado Total Fishing" - Jurkowi Bajerowi i Stanisławowi Szymańskiemu. Uważam, że jako drużyna osiągnęliśmy bardzo dobre wyniki i godnie reprezentowaliśmy Mikado. Oby przyszły rok nie był gorszy.

image

Życzę wszystkim sukcesów.
Grzegorz Krężel
Mikado Fishing Team

Udostępnij artykuł na:

Polecane produkty

Surf Max

Surf Max

Wędziska Surf Max 420 c.w.100 - 250g dedykowane do surfacastingu to rewolucja w tej dziedzinie sprzętu. Posiadają świetne blanki, których struktura bazuje na bardzo mocnym i dynamicznym carbonie 30T i 40T. Całość dopełnia nowy, wyróżniający się design.
Litus

Litus

Litus jest kołowrotkiem wysokiej klasy, który dzięki swojej niesamowitej konstrukcji spełnia wymagania najbardziej wymagających wędkarzy surfcastingowych. Jego obudowa oraz mechanizmy zostały wykonane z najlepszych materiałów odpornych na słoną wodę. Łożyska, oraz oś główna wykonane ze stali nierdze...
Rigo

Rigo

Mocny kołowrotek do surfcastingu z idealnym systemem nawoju zapewniającym dłuższe rzuty. Wyposażony w precyzyjny hamulec, najwyższej klasy łożyska oraz wzmocnione tryby odporne na działanie soli morskiej.
Crystal

Crystal

Wiele czasu zajęło nam doprowadzenie tej żyłki do perfekcji, ale w końcu się udało! Postanowiliśmy stworzyć żyłkę niemal całkowicie niewidoczną w wodzie, udało się to dzięki specjalnej powłoce z fluorocarbonu, który dodatkowo wzmacnia i uodparnia żyłkę na przetarcia. W ten sposób powstała żyłka Terr...
Pływające kulki AM-SUR-KU03

Pływające kulki AM-SUR-KU03

Pływające okrągłe kulki w różnych rozmiarach i kolorach stosowane na przyponach bocznych do połowu belon i fląder.
Nić elastyczna AM-SUR-NIC

Nić elastyczna AM-SUR-NIC

Surfcastingowa elastyczna nić, której głównym zadaniem jest montaż przynęty do haczyka. Idealnie sprawdzi się podczas połowu na delikatne filety czy fragmenty ryb. Polecana do połowu z plaży, gdzie położenie zestawu daleko od brzegu jest kluczowe.
Nihonto Octa Braid Black

Nihonto Octa Braid Black

Kiedy projektowaliśmy tą najwyższej klasy plecionkę, chcieliśmy oddać w Twoje ręce linkę, która będzie super mocna, idealnie okrągła, odporna na przetarcia, ale też jednocześnie miękka i dobrze układająca się na kołowrotku. Z dumą stwierdzamy, że nam się to udało! Dzięki gęstemu splotowi 8 ekstrema...
wróć do listy
bannery
bannery
AOE
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner