Pierwsze ogólnopolskie zawody spinningowe o puchar Eldorado

Opublikowany przez: Łukasz Myśliwiec

Jesteś na Mikado / aktualności

Udostępnij artykuł na:

September 18, 2017

Pierwsze ogólnopolskie zawody spinningowe o puchar Eldorado

Dnia 9 września 2017 roku nad brzegiem Zalewu Zegrzyńskiego stawiło się 70 dwuosobowych ekip wraz ze swoimi jednostkami pływającymi. Od wczesnych godzin porannych zawodnicy wodowali swoje łodzie przy stanicy wędkarskiej koła PZW nr. 13 w Legionowie. Od samego początku dało się wyczuć, że bardzo wielu zawodników traktuje tę imprezę bardzo poważnie co można było zaobserwować po przygotowaniach jakie poszczególne załogi czyniły jeszcze w przystani.

fot.1

Po omówieniu szczegółów regulaminu przez Sędziego głównego oraz organizatora, ekipy dostały czas na zorganizowanie się na swoich jednostkach. Chwile po godzinie 7.00 jednostki zaczęły pojawiać się na wodzie czekając na sygnał do startu. O godzinie 7.45 sędziowie wyprowadzili uczestników przed redę po czym nastąpiło rozpłynięcie się zawodników.

Fot.2

Każdy kto łowił na Zalewie Zegrzyńskim wie, że woda ta nie należy do najłatwiejszych. Już w przedstartowych rozmowach dało się wyczuć, że większość zawodników będzie nastawiała się na okonie, co nas raczej nie zdziwiło. Jednak jak się później okazało to „grube” drapieżniki decydowały o wysokich lokatach. Ja nastawiłem się od razu na większe ryby co było bardzo ryzykowne i niestety nie przyniosło zamierzonego efektu.

Fot.3

Mój partner Mariusz sukcesywnie poszukiwał okoni i w końcu mu się to udało. Zapunktował kilkoma przyzwoitymi pasiakami, co w końcu i mnie skusiło do odłożenia ciężkiego zestawu i sięgnięcia po ultralekkie Sicario SL z Sairą na zestawie drop shot na końcu. Dzięki takiemu zestawowi udało się dołowić kilka rybek. Mariusz sukcesywnie obławiał podwodną górkę Fishunterem 5cm co również skutecznie kusiło okonie.

Fot.4

Fot.5

Obławianie wody okoniowymi zestawami dało nam w efekcie miejsce w środku stawki, co jak na to, że byliśmy z Mariuszem pierwszy raz w tym roku na tej wodzie, oraz, że zaprzątałem sobie głowę grubym łowieniem zamiast od początku punktować okoniami i tak uważamy za dobry wynik.
            Teraz trochę suchych faktów. Pierwsze miejsce przypadło ekipie „Leszcze Dwa”. Drużyna w składzie Marcin Jakóbczyk i Andrzej Paździora zdobyła 4060 pkt, punktując głównie okoniami, ale także przepięknym boleniem o długości 72,5 cm, który jak wiemy z nieoficjalnych źródeł skusił się na niezawodnego Fishuntera. Na drugim miejscu uplasował się team "Słodziaki" w składzie Paweł Bondarenko i Tomasz Tosiak z 31 okoniami 3910pkt . Miejsce trzecie zdobył team "Okoń" w składzie Michał Ignaszewski, Zbigniew Ignaszewski łowiąc dwa szczupaki oraz 9 okoni. Najdłuższą rybę zawodów wyholował Kamil Panasiuk z teamu "Tackle Box", a był nią szczupak o długości 73,5cm. Jak widać moje plany na dużego szczupaka nie były takie całkiem bezzasadne :)

Fot.6

Po za zwycięzcami, wielkie brawa i słowa uznania należą się organizatorowi. Impreza została zorganizowana na bardzo wysokim poziomie. Zawodnicy poza doskonałą organizacją z punktu widzenia sportowego spotkali się z bardzo miłą atmosferą oraz doskonałym, wręcz rodzinnym klimatem. Na każdego przed zawodami czekała kawa i przekąska, a po zakończeniu zawodów istna uczta w postaci potraw z grilla.

Fot.7

Ceremonia wręczenia nagród przebiegła również bardzo sprawnie. Bardzo miłym akcentem był fakt, że poza zwycięzcami wielu innych zawodników mogło liczyć na drobne upominki, które zostały rozlosowane. Firma Mikado ufundowała nagrody w postaci takich perełek jak wędki Kamisori czy kołowrotki Black Stone oraz kultowa już plecionka Nihonto Octa Braid.

Fot.8

Podsumowując, była to doskonale zorganizowana impreza, na poziomie największych zawodów spinningowych w naszym Kraju, która w mojej opinii prawdopodobnie na stałe wpisze się do kalendarza imprez Polskich, i już dzisiaj na pewno wiem, że stawie się nad brzegiem zalewu w przyszłym roku.

 

 

Pozdrawiam,

Łukasz Myśliwiec

wróć do listy
bannery
bannery
AOE
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner