Feedery MFT

Opublikowany przez: Łukasz Paziewicz

Jesteś na Mikado / aktualności

Udostępnij artykuł na:

October 19, 2020

Feedery MFT

Jakiś czas temu w moje ręce trafiły dwa kije, prototypy nowych feederów z rodziny Mikado Fishing Team. Jest to seria, pod którą z pełną odpowiedzialnością podpisuje się każdy tester, a więc muszą one spełniać wszystkie założone cele. Należy pamiętać, że cały asortyment, który jest sygnowany logiem Mikado, niejednokrotnie na początku wygląda zupełnie inaczej, niż w finalnej wersji. Przechodzi szereg zmian, ulepszeń, aby zaspokoić oczekiwania wszystkich wędkarzy. Podobnie było z tymi wędkami. Poniżej postaram się przybliżyć pokrótce charakterystykę tych perełek, bo w moich oczach są to białe kruki rynku wędkarskiego.
Zacznę o danych technicznych. Kije #MFT to świetnej jakości wędziska, których blanki zostały wykonane z węgla 24T. Posiadają także uchwyt DPS, wysokiej klasy, lekkie przelotki typu SIC oraz korkową rękojeść.

image
image

Pierwsza wędka to typowa „kosa” do method feedera. Jest to kij o długości 330 cm z ciężarem wyrzutu do 90 g. Posiada pierwszą przelotkę o średnicy 15 mm, a więc znacznie większą niż w pozostałych modelach. Jego waga to zaledwie 216 g. Akcja paraboliczna, czyli moim zdaniem najlepsza pod kije przeznaczone do methody. Testując tę wędkę ogarniały, mnie same pozytywne odczucia. W sumie od samego początku, kiedy po raz pierwszy wziąłem ją do ręki, wiedziałem, że będzie to naprawdę dobry kij. Jego praca jest wprost wyśmienita, a powiększone przelotki ułatwiają wędkowanie na dalszych odległościach. Podczas łowienia precyzyjnie lokowałem nią zestawy na 45-50 metrze, maksymalnie sięgając nawet 70 metrów. Kij świetnie zgrywał się z kołowrotkiem Noctis w rozmiarze 4000.

image

Idealny do odławiania małych i średnich ryb. Nie ma co jednak obawiać się większych przyłowów - poradzi sobie z nimi bez problemu. Zastosowanie powiększonych przelotek to strzał w dziesiątkę, znacznie polepszający komfort łowienia. Na taką wędkę właśnie czekałem. Zyskujemy nie tylko bardziej precyzyjne i dalsze rzuty, ale i pozbywamy się takich niuansów, jak blokowanie przelotek przez drobną roślinnością, zahaczoną podczas zwijania. Wędka w komplecie posiada trzy szczytówki, dzięki czemu dopasujemy się do każdej sytuacji nad wodą. W blanku drzemie spory zapas mocy, dlatego, jak już wspomniałem, przyłowy dużych okazów nie są jej straszne. Na wędzisku znajdziemy również „ucho” do zaczepienia haczyka podczas odkładania lub transportu kija. Jego długość transportowa to 169 cm. Po wzięciu go do ręki od razu przypada do gustu najbardziej wymagającym wędkarzom. Moim zdaniem jest to kij, którego brakowało na rynku.

image

Drugi model MFT Light Feeder to coś w rodzaju kija uniwersalnego, bo sprawdzi się zarówno podczas klasycznego łowienia, jak i w methodzie. Wędka o długości 305 cm i ciężarze wyrzutowym do 60 g. Idealna na bliższe odległości, myślę, że do 30 metra. Zimą skutecznie łowiłem nią płocie, gdzie bardzo dobrze przekazywała nawet najdelikatniejsze brania. Latem pod methodą łowiłem nią piękne karpie. Waga tego kija to zaledwie 189 g. Podobnie jak w poprzednim modelu, tutaj również zastosowano większe przelotki (pierwsza 15 mm) i także znajdziemy wymienne trzy szczytówki w zestawie, ucho na blanku oraz korkową rękojeść.
Ten kij jest moim faworytem, bardzo lubię na niego łowić. Używam go do wędkowania np. pod nogami na tzw. bombkę. Wyholowałem nim już niejednego pięknego karpia. Mimo finezyjności drzemie w nim spory zapas mocy, a podczas holu zaskakuje wyśmienitą pracą i czułością. Świetnie przekazuje brania oraz zachowanie ryby. Akcja wędki to również głęboka parabola, co można wręcz podziwiać podczas zmagań z większym okazem. Długość transportowa kija to 157 cm.

image

Seria Mikado Fishing Team zapewne zaskoczy swoich użytkowników niejeden raz. W jej skład wchodzą wyśmienite wędki, które łączą w sobie przystępną cenę oraz wysokiej jakości wykonanie. Dwa kije do method feedera, które wyżej scharakteryzowałem, potwierdzają tę regułę. Bardzo dobrze pracujące blanki, współgranie z łowiącym i powiększone przelotki oraz świetna jakość użytych komponentów dają obraz wędziska idealnego – i te modele takie właśnie są. Polecam wszystkim i gwarantuje, że nie zawiodą nikogo na łowisku.

Pozdrawiam
Łukasz Paziewicz
Mikado Fishing Team

Udostępnij artykuł na:

Polecane produkty

MFT Light Feeder

MFT Light Feeder

Najlżejsza odmiana wędzisk typu feeder w serii MFT. Niesamowicie lekkie i sprężyste blanki z wysokomodułowego węgla 24T, charakteryzujące się pełnym ugięciem i finezją holu. Zaprojektowane by czerpać przyjemność z wędkowania na lżejsze zestawy do 60g.
MFT Method Feeder

MFT Method Feeder

Lekkie i sprężyste wędziska przeznaczone do połowów z podajnikiem zanętowym. MFT Method Feeder to klasowe kije o pięknej pracy i świetnej jakości wykonania. Powiększone przelotki zapewniają dalsze rzuty, a blank z włókna 24T, idealną pracę pod obciążeniem.
NOCTIS LCF

NOCTIS LCF

Profesjonalny kołowrotek feederowy, wyposażony w szeroką szpulę, mocną przekładnię i precyzyjny hamulec. Dedykowany do łowienia na dużych dystansach lub łowiskach komercyjnych bogatych w większe ryby.
wróć do listy
bannery
bannery
AOE
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner