Echosonda w wędkarstwie sumowym

Opublikowany przez: Michał Chełkowski

Jesteś na Mikado / aktualności

Udostępnij artykuł na:

April 21, 2020

Echosonda w wędkarstwie sumowym

Każdy wędkarz musi mieć swoje gadżety. W tym artykule chciałbym skupić się na specjalistycznym urządzeniu jakim jest echosonda. Na rynku dostępnych jest naprawdę dużo różnorodnych marek i modeli tych urządzeń.

Dzięki korzystaniu z elektroniki mamy pewność dokładnego i precyzyjnego zbadania akwenu na którym łowimy, wykryciu ławic ryb oraz wielu innych obiektów, które mogą przydać się wędkarzowi.

Moja przygoda z wędkarstwem sumowym zaczęła się 8 lat temu i wtedy już miałem swój pierwszy gadżet, który w verticalu jest niezbędny. Była to prosta echosonda, która pokazywała przynętę oraz suma który był nią zainteresowany.

Rynek elektroniki wędkarskiej z każdym kolejnym sezonem zaczął nam serwować nowości wyposażone w coraz bardziej zaawansowane systemy zwiększające ich funkcjonalność z czarno białych ekranów na kolorowe wyświetlacze, coraz to nowsze przetworniki po sygnały GPS.

image

 

Według mnie i opinii znajomych wędkarzy firma Garmin posiada największą ofertę dla fanatyków profesjonalnego jak i amatorskiego wędkowania. Ofertę otwierają modele funkcjonalnych i ekonomicznych echosond z serii Striker Plus, które dają wiele możliwości w czasie wędkowania, natomiast dla bardziej wymagających wędkarzy Garmin przygotował specjalistyczne urządzenia z serii EchoMap i GPSMap.

Moja przygoda z echosondami marki Garmin zaczęła się od modelu Striker 9sv Plus. Na tle konkurencji wyróżnia się on bardzo dobrym ekranem, widokiem sonaru SIDE VU (skan boczny), dzięki któremu nie raz udało mi się namierzyć leżące sumy na dnie, oraz Chirp ClearVU (widok Pionowy). Z czystym sumieniem mogę Wam polecić to urządzenie, które w niewygórowanej cenie daje wiele możliwości.

image

Natomiast od roku używam Garmin EchoMap 92sv z tradycyjnym przetwornikiem gt 40, który umożliwia ustawienie szerokości stożka na płytką wodę 77 khz lub 200khz na głęboką.

image

Również od roku jestem dodatkowo w posiadaniu technologii Panoptix Live Scope, w której skład wchodzi moduł echosondy Livescope gls 10 oraz przetwornik Panoptix lvs32. Dzięki tej technologii mogę śmiało stwierdzić, że vertical sumowy wszedł na wyższy poziom, a dni bez brania mogą być też przyjemne. Zresztą sami musicie ocenić i przeżyć na własnej skórze.

image

Podwodny świat w czasie rzeczywistym czy możliwość określenia wielkości i gatunku ryby, budzi we mnie wielkie emocje. Dzięki temu systemowi cały czas uczę się zachowań ryb oraz w jaki sposób precyzyjnie podać przynętę.
Wisienką na torcie jest nowość dla fanów SideVu , najnowsza aktualizacja systemu pozwala na obrazowanie Panoptix Perspective mode.

Jako przewodnik wędkarski nie mogę sobie teraz wyobrazić pracy na innym sprzęcie a firma Garmin dawno zostawiła konkurencje w tyle, aż strach myśleć co wprowadzą za rok :)


Michał Chełkowski
Mikado Fishing Team

Udostępnij artykuł na:

Polecane produkty

Striker 9Sv Plus z GT52

Striker 9Sv Plus z GT52

Echosondy wędkarskie STRIKER™ Plus to niezawodny pomocnik w wędkowaniu, który jest przystosowany do pracy w każdym środowisku. Jasny, czytelny w pełnym słońcu wyświetlacz zapewnia wyraźny podgląd tego, co dzieje się pod łodzią, nawet w najjaśniejsze dni. Wyświetlane przez echosondę szerokie obrazy p...
Echomap 92Sv Plus

Echomap 92Sv Plus

Seria ECHOMAP™ Plus to łatwe w montażu, wielofunkcyjne urządzenia zapewniające niezwykle praktyczne połączenie przycisków i jasnego, czytelnego w pełnym słońcu ekranu. Urządzenia obsługują echosondę Garmin CHIRP zapewniającą wyraźne rozróżnianie obiektów podwodnych i echosondę skanującą CHIRP ClearV...
Panoptix Livescope

Panoptix Livescope

Jest dla nas jasne, że to najbardziej niesamowita technologia echosondy jaką kiedykolwiek stworzono, a łowienie ryb będzie zupełnie inne niż wcześniej. Panoptix LiveScope™ to echosonda do skanowania w czasie rzeczywistym. Zobaczysz na żywo łatwe do zinterpretowania obrazy z echosondy, w tym podgląd ...
Przetwornik PANOPTIX LIVESCOPE LVS12

Przetwornik PANOPTIX LIVESCOPE LVS12

wróć do listy
bannery
bannery
AOE
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner
 • banner